FAQ

Здоровій людині БАД слід приймати для збереження здоров'я.

Хворому - для відновлення здоров'я.

Нездоров'я тут можна розглядати або в контексті похитнулося здоров'я (передхвороба), або як період реабілітації - стан після перенесеного захворювання, операції, агресивного лікування. Під час хвороби (загострення) лікування прописує лікар (БАД показані в якості «посиленого харчування», але не лікування).

На етикетці має бути вказана наступна інформація:

  •     Найменування біологічно активної добавки,
  •     товарний знак виробника,
  •     вказівка ​​нормативної або технічної документації, відповідно до якої виготовлений БАД (наприклад, ТУ - технічні умови),
  •     склад БАД з усіма інгредієнтами (причому інгредієнти вказуються в порядку убування за масою або процентному співвідношенню),
  •     інформація про масу або обсязі БАД в даній упаковці,
  •     інформація про протипоказання,
  •     інформація про дату виготовлення, термін придатності,
  •     інформація про умови зберігання,
  •     інформація про державну реєстрацію.

Крім цього, на етикетці має бути зазначено, що біологічно активна добавка не є ліками.

І, зрозуміло, повинні бути вказані відомості про фірму-виробника (адреса, телефон) або торговій фірмі, куди можна звернутися з питаннями і претензіями.

Дана інформація зазначена на всіх позиціях в нашому інтернет-магазині.

 

Які негативні ефекти можна очікувати від прийому БАДів?
Існує золоте правило споживача: перед тим, як застосовувати будь-яку продукцію, уважно ознайомтеся з інструкцією. Якщо БАДи приймати не у відповідності з рекомендаціями фірми-виробника, а відповідно до порад і рекомендацій випадкових людей, які не мають медичної освіти, можна значно погіршити своє здоров'я. Пам'ятайте про індивідуальну непереносимість і можливих алергічних реакціях. Багато розповсюджувачі біологічно активних добавок ображаються, якщо їх запитують про можливі негативні ефекти, вважаючи саму цю можливість мало не образою фірми-виробника. Насправді ж індивідуальна непереносимість, виникнення алергічної реакції ніякого відношення до якості продукції (хорошому або поганому) не має в принципі - це просто результат взаємодії конкретного організму людини з конкретною субстанцією. Аналогічні реакції можуть виникнути і при прийомі лікарських препаратів, і при контакті з побутовою хімією, і при вживанні харчових продуктів.

Це питання вирішується кожен раз індивідуально, але варто пам'ятати про полипрагмазии - помилковою практику призначення великої кількості лікарських препаратів або біологічно активних добавок одному пацієнту, в результаті чого його здоров'я погіршується. У відомій книзі Луї Броуера «Фармацевтична і продовольча мафія» про це говориться так: «Жоден лікар, фармаколог або хімік не в змозі сказати, яка хімічна реакція може статися в цьому випадку в організмі».

Якщо Ви купуєте біологічно активну добавку безпосередньо на складі виробника або представляє його інтереси торгової компанії - це вже є гарантією захисту від підробок.

Якщо Ви придбали БАД вперше, з рук, у мало знайомого Вам людини - попросіть його показати Вам сертифікати: як мінімум, гігієнічний, а в кращому випадку також сертифікат відповідності. Не бійтеся, що Вас вважатимуть прискіпливим - поясніть, що Ви довіряєте продавцеві, але хочете мати повну впевненість в якості товару. Уважно прочитайте інструкцію. Якщо там немає номер серії, адреса виробника, номера дозволу Міністерства охорони здоров'я, якщо там не вказані умови зберігання, немає взагалі ніякої інформації про протипоказання і побічні ефекти (а має значитися хоча б «індивідуальна непереносимість»), якщо занадто багато помилок, якщо текст «пливе» (як буває при роздруківці на принтері) - варто насторожитися.

Вхід в особистий кабінет